Efekt kolejki, tfu… efekt motyla. Wielka lawina zwykle zaczyna się od małego kamyczka. O ile nad kamyczkiem można zapanować, to po chwili wszystko się wali w takiej skali, że człowiek nie ogarnie. Mówię oczywiście o kwestii zarządzania czasem, planowania i eliminowania tych potencjalnych „kamyczków”. Z każdym kolejnym rokiem pracy i bycia freelancerem widzę coraz wyraźniej jak bardzo ważna jest kwestia odpowiedniego planowania. YOLO to można sobie w gimnazjum robić.
Niektóre rzeczy wymagają trochę pracy, ale akurat kolejki, a przynajmniej ich część można wyeliminować na przykład tak:
Zobaczcie też mój nowy tekst z serii Podręcznik Freelancera: Jak zarządzać czasem
Partnerem wpisu jest KFC,
które wprowadziło do swojej aplikacji mobilnej
usługę „Przeskocz Kolejkę”.
O co w tym chodzi?
- Przede wszystkim nie stoisz w kolejce do kasy. Do restauracji idziesz tylko po odbiór zamówienia.
- Zamówienie składasz w aplikacji, którą fani KFC znają z usługi dostawy. W nowej funkcji możesz zamówić na najbliższą możliwą godzinę (standardowy czas przygotowania posiłku) lub ustawić wybraną, np. wiesz, że zakupy zajmą Ci jeszcze trochę czasu, więc ustawiasz odbiór zamówienia na za godzinę i wtedy dopiero idziesz do restauracji. Albo wiesz, że o konkretnej godzinie będziesz przejeżdżał obok lokalu i wpadasz tylko po odbiór gotowego zamówienia. Geolokalizacja domyślnie podpowiada najbliższą restaurację, w której dostępna jest usługa, ale możesz wybrać inną.
- Kolejne etapy procesu pojawiają się w appce, a powiadomienie z numerem zamówienia i o możliwości odbioru dostajesz dodatkowo smsem.
- Płacisz wygodnie – przez PayU, jak jesteś zarejestrowanym użytkownikiem appki i masz podpiętą kartę, lub kartą przy odbiorze.
- Możesz stworzyć własny Kubełek
- W usłudze są specjalne oferty promocyjne.
|
pozdrawiam
Zuch
Fajne? Daj lajka i zostaw komentarz
Maciej Mazurek – prywatnie mąż Karoliny oraz tata Szymona, Hani i Adasia. Zawodowo od zawsze związany z projektowaniem graficznym i mediami społecznościowymi. Właściciel i projektant w BUKEBUK (gdzie wspiera autorów książek), wykładowca w Collegium Da Vinci, współorganizator Influencers LIVE Wrocław i Influencers LIVE Awards ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, członek Rady Doradczej Rodziców instytutu badawczego NASK. Uwielbia kawę, fantastykę, sztukę, filozofię, media społecznościowe i granie na konsoli po nocach. Bloguje od stycznia 2009 roku.